Ook regio’s scharen zich achter invoering landelijk EPD
Nadat eerder de beroepsorganisaties en ICT-leveranciers hun steun hebben uitgesproken voor invoering van het EPD in 2010, scharen zich nu ook de regio-organisaties achter het landelijk EPD. Zij doen dat in een gemeenschappelijke brief aan minister Klink die 2 december tijdens een regiodag ondertekend is.
In totaal ondertekenen vijftien regio’s de brief . Zij stellen dat aansluiting op het landelijk schakelpunt (LSP) voor veel zorgverleners een “reëel perspectief” wordt en dat het gezamenlijk optrekken van het ministerie van VWS, Nictiz, ict-leveranciers en regio-organisaties voor een flinke impuls kan zorgen voor de grootschalige uitrol van het EPD in 2010.
In ruil voor hun steun vragen de regio-organisaties aan minister Klink om de subsidieregeling voor aansluiting op het LSP te verlengen met een half jaar [UPDATE: zie onderstaande link!]. Deze subsidieregeling voor zorgverleners zou eigenlijk halverwege 2010 aflopen. In de gemeenschappelijke uitgangspuntennotitie van de beroepsorganisaties van zorgverleners en het ministerie van VWS die onlangs is vastgesteld, staat al dat de subsidieregeling voor heel 2010 geldig blijft.
De regio-organisaties die de brief hebben ondertekend zijn: Noord Holland Noord; IC2IT (Zwolle); St. Gerrit (Friesland); RijnmondNet; Arnhem; Zorg Innovatie Forum (Noord Nederland);Haaglanden; Spitz (Midden Holland); Sleutelnet (Zuid Holland Noord); Noord West Veluwe/Harderwijk; Z-Netwerken Nederland; EZDA Amsterdam; Care-Ring; IZ-Zeeland en Twente/Achterhoek.
Bron: ICTzorg – Mario Gibbels