Welkom bij deze nieuwe rubriek van het ZIF. Hierbij introduceren wij één van onze teamleden en we beginnen met onze nieuwe directeur-bestuurder: Sharon Smit. Terwijl Sharon samen met de huidige directeur-bestuurder Karin Kalverboer hard werkt aan een fijne overdracht, kunt u hier meer lezen over Sharon!
Sharon twijfelde niet toen ze de vacature onder ogen kreeg. “Ik ken het ZIF al vanaf het eerste uur en werk al jaren met vergelijkbare thema’s. Ik ben er trots op het stokje van Karin over te nemen.” Na haar werk voor Lysias Advies, Volkskredietbank Noord-Oost Groningen, de RUG en Gemeente Groningen voelt dit als een logische stap. Sharon neemt een mooi netwerk mee, dat zich ook uitstrekt buiten Nederland.
Met energie aan de slag
Sharon krijgt veel energie van met plezier samenwerken en wil graag impact maken “Echt het verschil maken voor de samenleving, en je hier samen met anderen voor inzetten, dat maakt me blij!” De komende periode wil Sharon vooral bouwen aan het team en het netwerk versterken. “Ik kijk er naar uit om met het team samen aan de belangrijke thema’s en projecten te werken. We hebben vrij nieuw team en kunnen elkaars kracht, kennis en kunde goed gebruiken. Ik heb zin om met het team lopende projecten voort te zetten en nieuwe op te starten. Zo ziet Sharon kansen voor een spin-off van het project Baanbrekend Perspectief – gericht op de duurzame inzetbaarheid van 55+ers in werk. “Mijn handen jeuken om ook jongvolwassenen en werk aan de slag te gaan: jongvolwassen hebben een heel eigen perspectief op werk.”
Inzet op verbinden
Projecten zoals Sociaal Pensioen hebben haar bijzondere aandacht. “Hoe bereiden mensen zich eigenlijk voor op hun pensioen, en hoe kunnen organisaties en vrijwilligers daar samen in optrekken? Dat zijn vragen die we willen onderzoeken.” Maar ook het betrekken van inwoners bij beleid, zoals we dat doen in Platform Pouwer, vindt Sharon bijzonder belangrijk. “Het geven van een stem aan inwoners bij beleidskeuzes is cruciaal om passend beleid te maken.” Sharon kijkt uit naar het oppakken van projecten waarbij alles met elkaar verbonden is, voorbij de beleidsschotten Denk hierbij aan thema’s als Veiligheid & Zorg (stalking, femicide), maar ook de gevolgen van klimaatverandering voor onze gezondheid.
Als ze ZIF in één woord moet vangen, kiest Sharon zonder aarzeling voor verbinden.
“Met plezier zie ik uit naar het leggen van betekenisvolle dwarsverbanden tussen onze partners uit overheid, kennis, bedrijfsleven en maatschappelijke organisaties, om samen zowel gedeelde uitdagingen het hoofd te bieden als nieuwe verbanden en systeeminnovaties te ontwikkelen.”
Meer weten over Sharon en haar visie voor het ZIF? Lees een uitgebreid diepte-interview in de krant van het Zorg Innovatie Forum, die op 9 oktober gelanceerd wordt!